Категорії
тест
Категорії 2
тест 2

Сайт ММО вчителів Основ здоров'я

ВЧІТЬСЯ БУТИ ЩАСЛИВИМ

У наш час все частіше можна почути від людей, що вони перебувають у стані депресії. «Життя — це небезпечна «штука», від нього помирають», — пожартував один із філософів. Справді, у повсякденних людських буднях трапляється чимало подій, які примушують сумувати. Але попри все — життя прекрасне. Тому не варто подовгу зациклюватися на негараздах. Позбутися занепадницького настрою допоможуть наступні рекомендації.

Моліться про хороший настрій. Наукові дослідження показали, що люди, які вірять у Бога, швидше виходять із депресивного стану, ніж атеїсти. Моліться і вас підтримають.
Музика і танці допомагають перебороти депресію, тому увімкніть магнітофон і потанцюйте або поспівайте, а ще краще запишіться в гурток танців чи співів. Нехай у вашому домі якомога частіше звучить музика.
Звіробій має не лише протигрибкові й противірусні властивості, він ще й ефективний антидепресант. Його можна вживати у вигляді препаратів (продаються в аптеках), а можна заварювати як чай і пити зранку (1 чайна ложка на 1 склянку окропу).
«Велика порція» сонячного світла необхідна людям, які страждають від депресії. Тому вдень максимально відкривайте вікна від занавісок, щоб у кімнаті було якомога світліше, крім того, намагайтеся хоча б протягом 15—20 хвилин щодня прогулюватися під сонячним промінням.
Люди, в яких безіменний палець довший за вказівний, більше за інших схильні до депресії, бо на ранніх стадіях розвитку в них змінився гормональний статус. Вони мають пам’ятати про це і цілеспрямовано працювати над поліпшенням настрою, зокрема, й за допомогою рекомендацій, поданих у цьому матеріалі.
Зелені овочі та білоголовкова капуста містять набір вітамінів, які допомагають нервовій системі підтримувати позитивний настрій.
Підвищити настрій допомагає бергамотова ефірна олія: додайте кілька крапель цієї олії до ванни або в аромалампу (можна в блюдце з гарячою водою). Через нюхові та шкірні рецептори «речовини бадьорості» миттєво потрапляють до мозку, регулюючи стан нервової та гормональної системи.
Нестача фолієвої кислоти в крові людини спричинює депресію. Ця речовина міститься в борошні грубого помелу, а також клітковині овочів та фруктів.
Знайдіть 5 речей, за які можете себе похвалити. Поговоріть про це самі з собою вголос, а ще запишіть. І час від часу перечитуйте цей запис.
Намагайтеся менше переживати з приводу того, що не можете змінити. Краще сконцентруйтеся на тому, що спроможні зробити. Таким чином ви відчуєте, що насправді можете багато.
Заведіть спеціальний зошит, в якому будете «зачиняти» негативні думки. Кожного разу, коли ви починаєте думати про щось погане, запишіть їх, перекинувши негатив у зошит.
Люди часто депресують через неспроможність прийняти рішення в складних життєвих ситуаціях. Довіряйте своїм інстинктам. Адже вчені довели, що «шосте відчуття» існує й загострюється у відповідальні моменти.
У стані депресії відбувається заниження самооцінки. Тим часом наукові дослідження довели, що у людей з широким колом друзів і знайомих відчуття власного достоїнства є вищим. Тому намагайтеся якомога більше спілкуватися з людьми. Це можна зробити і телефоном. Під час розмови людина швидше розслабляється, бо починає відкритіше дивитися на свої проблеми. Завдяки цьому напруження й тривожність спадають.
Домашні тварини допомагають перевести думки з проблем на приємні речі. Тому заведіть собі котика, собачку, папужку або рибок.
Будь-які фізичні вправи сприяють виробленню гормону ендорфіну, який відповідає за щастя. Тож запишіться в гурток з йоги, тренажерний зал, басейн тощо або візьміть за правило робити щоранку зарядку чи щовечірні 30-хвилинні прогулянки.
Психомоторика — розділ психіатрії, який вивчає зв’язок між жестами, мімікою та психічним станом людини, стверджує, що навіть механічні рухи впливають на психоемоційний стан людини. Приміром, звичайна усмішка піднімає м’язи обличчя, знімає напруження в шиї, щоках, лобі, бровах, а відтак, позитивно змінює стан психіки. Тому частіше усміхайтеся, навіть коли на душі сумно.
Посмійтеся над собою. Це чудовий спосіб зняти внутрішнє напруження і подивитися на життя простіше. Замість того, щоб сердитися, намагайтеся знайти хоча б щось смішне у тому, що відбувається з вами.
Думайте про щастя. Дослідження головного мозку показали, що коли людина щось собі уявляє, у мозку задіюються ті ж само ділянки, які працюють, коли вона насправді займається справою, про яку думає. Тому частіше уявляйте себе щасливим.
Люди, які недостатньо сплять, частіше впадають у депресивний стан, ніж ті, хто спить по 7—8 годин.
Якщо ви відчуваєте, що вас заполонюють негативні думки, то зупиніться й глибоко вдихніть. Суть цієї вправи в тому, що негативні думки пов’язані зі стресовим чинником, якого можна позбутися за допомогою кількох повільних і глибоких вдихів-видихів.
Думайте про людей добре і подбайте, щоб вони про це знали.
Допомагайте іншим. Чудовий спосіб зменшити стрес у своєму житті полягає в допомозі іншим.

"Ваше здоров'я"