Категорії
тест
Категорії 2
тест 2

Сайт ММО вчителів Основ здоров'я

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Нові друзі і заняття змінюють ставлення дитини шкільного віку до харчування. Та все ж батьки повинні вирішувати, які продукти харчування та страви готувати дитині, щоб він / вона добре розвивалися і росли. Ось деякі поради експерта про те, яким чином ви можете це робити, а також про те, як закласти основу корисним звичкам харчування своєї дитини на все життя.

Сімейні правила

Більшість життєвих звичок харчування встановлюються у віці від 6 до 12 років. Батьки повинні намагатися показувати приклади здорового харчування та регулярних фізичних вправ, які вони хотіли б бачити у своєї дитини протягом усього життя. Приклади мають дуже велике значення в цьому віці. Замість того, щоб наполягати на тому, щоб дитина доїла свою капусту брокколі або допила своє молоко, потрібно показати їй, як вам подобаються ці продукти харчування. Будьте авторитетні за столом, але не авторитарні.

Піраміда харчування

Піраміда харчування пропонує порції, які базуються на віці, області та рівні активності. Нижче наводяться приклади, які показують, як потреби дітей шкільного віку відрізняються один від одного.

Одинадцятирічній, активній дівчинці кожен день необхідно:

- 150 грамів зернових;
- 2 чашки продуктів харчування рослинного походження;
- півтори чашки фруктів;
- 3 чашки молочних продуктів;
- 150 грамів м'ясних і бобових продуктів харчування;
- 5 чайних ложок масел.

Одинадцятирічному, активному хлопчикові кожен день необхідно:



- 200 грамів зернових;
- 3 чашки продуктів харчування рослинного походження; - 2 чашки фруктів;
- 3 чашки молочних продуктів; - 200 грамів м'ясних і бобових продуктів харчування; - 6 чайних ложок масел.

Сприяйте здоровій вазі

 Погане харчування може сприяти розвитку таких захворювань, як нервова анорексія або булімія. Дозволити дітям їсти, коли вони голодні, і переставати їсти, коли вони ситі, є ключовим моментом безперервного контролю ваги. Використання їжі в якості винагороди або покарання заохочує дитину ігнорувати сигнали голоду. Купуйте дитині книжку або невелику іграшку замість морозива, якщо ви хочете показати, що задоволені нею. Ще буде краще, якщо ви прогуляєтеся з дитиною або покатаєтеся з нею на велосипеді. За даними експертів, діти потребують годину щоденної фізичної активності.

На жаль, багато дітей далекі від цих рекомендацій. Телевізор і комп'ютерні ігри також частково винні у малорухомому способі життя дітей. Обмеження часу, проведеного перед екраном телевізора, сприятиме гарному здоров'ю. Дослідження показують, що діти, які дивляться телевізор менше двох годин на день, мають більше шансів бути фізично активними. Недостатня фізична активність та надмірне споживання калорій, особливо з продуктів з високим вмістом жиру і цукру сприяє набору зайвої жиру, яку дитина шкільного віку може ніколи не скинути.

Недавнє дослідження свідчить про важливість виховання звичок здорового харчування. Дослідники, які обстежували майже 6000 британських підлітків протягом п'яти років, встановили, що у випадку, якщо дитина мала надмірну вагу у віці 11 років, вона мала таку ж надмірну вагу і в віці 15 років.

Формування міцних кісток

Продукти харчування, такі, як газовані напої, картопля фрі і цукерки, як правило, винні в зайвих калоріях, які призводять до надмірної ваги. Що ще гірше, ці продукти замінюють нам більш поживні і корисні продукти харчування. Наприклад, діти, які п'ють більше газованих напоїв, п'ють менше молока, а це призводить до нестачі кальцію. У віці 9 років, потреби в кальції зростають до 1300 мг на день. Кальцій, разом з вітаміном D, сприяє розвитку міцних, стійких до переломів кісток у підлітковому віці. У віці 10-12 років, а також у підлітковому віці організм вашої дитини формує близько 40% кісток.

Вживання молока є найпростішим способом формування міцних кісток, оскільки молоко забезпечує організм дитини, як кальцієм, так і вітаміном D. 250 грамів йогурту або 50 грамів твердого сиру містять стільки ж кальцію, скільки міститься в склянці молока. (Однак, більшість йогуртів та твердих сирів містять недостатню кількість вітаміну D). Збагачений апельсиновий сік і соєві напої є ще одним джерелом міцних кісток.

Діти на кухні



Залучення дітей до приготування і вибору їжі є однією з кращих стратегій виховання у дітей принципів здорового харчування. Надання дітям права вибору їжі сприяє розвитку самостійності, яка так для них важлива. Дозвольте дитині вибирати між бананами і ківі, або між вівсяною кашею і яким-небудь іншим корисним продуктом харчування.

Вдома заохочуйте своїх дітей до приготування корисних обідів, які можна взяти з собою в школу, а також до приготування смачних і легких снеків. Збирайтеся як можна частіше, щоб їсти разом усією родиною, особливо, коли ваша дитина бере участь у приготуванні їжі. Дослідження показують, що спільні трапези, без відволікань на телевізор, сприяють кращому раціону харчування, а також знижують вірогідність переїдання. Крім того, такі трапези дають вам і вашій дитині можливість поговорити.

Концентруйте увагу на сніданку

Перша половина дня може бути хаотичною, що сприяє відмові сніданку та корисного харчування. Дослідження показують, що діти, які їдять сніданок, отримують більше поживних речовин. Те, що ви їсте на сніданок, має величезне значення. Зернові (особливо цільні зерна) з молоком і фруктами є швидким варіантом ранкової трапези, який пропонує цілий ряд поживних речовин і не впливає на вагу. Недавнє дослідження, у якому брали участь більше 2300 дівчаток у віці від 9 і 10 років, показало, що дівчатка, які вживали зернові продукти харчування на регулярній основі протягом 10 років були більш стрункі, ніж дівчата, які зовсім не вживали такі продукти. Вживання зернових пов'язане зі збільшенням споживання білка, кальцію, заліза, фолієвої кислоти, вітаміну С і цинку, а також скороченням споживання холестерину і жирів.