Категорії
тест
Категорії 2
тест 2

Сайт ММО вчителів Основ здоров'я

ПРИВЧІТЬ ДИТИНУ ДО ЗДОРОВОЇ ЇЖІ

Якщо ще донедавна матері переймалися тим, що їх діти занадто худі, то нині стає актуальною інша проблема: повнота дітей. Бо пухлі щічки й округле черевце — це сигнал про порушення обмінних процесів у дитячому організмі, що в подальшому може спричинити серйозні проблеми в роботі різних органів і систем: печінки, підшлункової залози, серця тощо.

Яка ж причина появи у дітей зайвих кілограмів? Передусім загроза криється в їжі, яку споживають сучасні хлопчики й дівчатка. Річ у тім, що промислові продукти містять занадто багато прихованих жирів, а батьки все частіше готують їжу з напівфабрикатів. Таким чином у дітей формується звичка до вживання певного типу їжі, яка спричинює появу зайвих кілограмів і проблем зі здоров'ям. Батькам, які прагнуть виростити дитину здоровою, потрібно привчити її до здорового харчування. Як це зробити, радить доктор Мелінда Сотерн, співавтор книги «Здорові діти», директор лабораторії, що працює над питаннями запобігання дитячому ожирінню при університеті Луїзіани.

Не обмежуйте дітей у їжі. Це збільшує небезпеку того, що у дітей розвинеться булімія (ненаситний апетит) або анорексія (повна втрата апетиту) в старшому віці. Це також може негативно позначитися на фізичному й розумовому розвитку дитини.

Завжди майте під рукою здорову їжу. Діти їдять те, що потрапляє їм під руку. Зважаючи на це, завжди ставте на столі вазу з фруктами, не ховайте її в холодильник. Адже діти можуть вибирати лише з того, що є в домі. Намагайтеся й самі завжди перехоплювати між їдою яблуком, грушею, виноградом тощо. «Ваші дії є промовистішими за будь-які слова», — стверджує Сотерн.

Не поділяйте їжу на «добру» й «погану». Ліпше закцентуйте увагу дитини на тому, що їй корисно. Приміром, білок з курятини чи сиру їй потрібний для формування красивого тіла, а вітаміни з овочів та фруктів допоможуть мати красиві шкіру, зуби, волосся.

Заохочуйте здоровий вибір. Хваліть дітей за те, що вони вибирають здорову їжу.

Не бурчіть з приводу нездорової їжі. Якщо ваша дитина надає перевагу жирній, смаженій їжі, спробуйте замінити її подібними за смаком, але «здоровими» стравами. Приміром, замість чіпсів чи смаженої картоплі приготуйте сину чи доньці запечену в духовці картоплю, додавши під час приготування невелику кількість олії. Якщо ж ваша дитина поглинає занадто багато цукерок, давайте їй фрукти з солодким соусом (приміром, шоколадним), а також сухофрукти. Ніколи не використовуйте їжу як винагороду. Це може створити проблеми зайвої маси тіла в старшому віці. Натомість заохочуйте дітей чимось цікавим: походом у кіно, зоопарк, спільною грою.

Збирайтеся на вечерю всією родиною. Зробіть це вашою сімейною традицією. Дослідження показують, що діти, які обідають за столом разом з батьками, краще харчуються і менше схильні до проблем у підлітковому віці. Привчайте до цьго родину поступово, почніть з 1 разу на тиждень і дійдіть до 3—4 разів, перетворивши такі обіди або вечері в звичку.

Розкладайте їжу на тарілки на кухні. Таким чином можете регулювати порції, привчаючи дітей до нормальної кількості їжі.

"ВАШЕ ЗДОРОВ'Я"